Leden 2014

Suzanne Collins - Hunger games: Aréna Smrti

29. ledna 2014 v 18:09 | Sirek |  Knížky
(K Vánocům jsem dostal všechny tři díly. Tak jsem si dal re-reading prvního a druhé a přečetl jsem si trojku. Tady je recenze na první díl :)
Jmenuji se Katniss Everdeenová a posílají mne zemřít.

V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji.
Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt.

Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit? Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska.

Hunger games začínají…

Při Dni sklizně vylosují Katnissinu sestru Prim. Katniss má roky zkušeností s lovením načerno a s ovládáním luku a je si jistá, že by její sestra nepřežila. Proto se bez váhání nabídne místo ní. Potom vylosují i Peetu Mellarka, který Katniss jednou pomohl před smrtí hladem. Spolu v Kapitolu trénují do Hladových her kde oba budou bojovat proti dalším 23 splátcům.
Při představování splátců si Katniss a Peetu každý zapamatuje, jelikož jim jejich stylisti udělali oblečení, které hoří, ale nespálí. Při interview se Peeta veřejně přizná, že Katniss miluje.
Začínají hry. Při úvodním boji zemře spousta splátců. Katniss se ocitá v divočině a snaží se přežít. Ale jak když jí jdou všichni po krku?

Xindl X - Barbína

27. ledna 2014 v 17:42 | Sirek |  Hudba
Já jsem barbína,
co se barví na blond...
Tak zní úvod písničky, která se na youtube objevila celkem nedávno. Přišel s ní Xindl X a k celkem vtipné písničce řekl:

"I když je to jedna z nejveselejších písní desky, má vážné téma. Vypráví o dnešní době, která nám pomocí médií namlouvá, že vzhled je důležitější než osobnost. A taky vypráví o všech těch holkách co tomu věří a chtějí vypadat jako vyretušované barbíny z časopisů. Aby toho docílily, ženou se leckdy za vidinou dokonalosti přes mrtvoly, často i vlastní."

Percy Jackson: Zloděj blesku - Rick Riordan

24. ledna 2014 v 21:06 | Viscovim |  Knížky
Jmenuji se Percy Jackson.
Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu.
Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr.
Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia.
Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi?
Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!

Percymu Jacksonovi je dvanáct a trpí dyslexií a poruchou pozornosti. Brzy, ale zjistí, že se za tím skrývá mnoho jiného...
Po střetu s Fúrií jede s matkou do Montauku. Tam prý potkala Percyho otce, na kterého si moc nepamatuje.
Jednou v noci jsou nuceni uprchnout před Minotaurem, před kterým je varuje Grover, který se tam nějak objeví a Percy zjistí, že je Grover napůl koza - satyr. Spolu se snaží uprchnout do jakéhosi bezpečného Tábora Polokrevných. Při střetu s Minotaurem však Percy přijde o matku, která se stane zajatkyní Háda.
V táboře kde jsou všichni polobozi Percy podstupuje těžký výcvik, ale stále se neví kdo je Percyho otec.
Jednoho dne se k Percymu přihlásí. Bude jím Poseidon - tím pádem ale jeho otec porušil smlouvu mezi Diem, Poseidonem a Hádem, kteří nesmí mít děti. Táím pádem by Percy neměl existovat.
Ještě k tomu ho Zeus obviní z krádeže nejmocnějšího blesku. A pokud ho nevrátí, rozpoutá se válka. Jak může ale vráti to co nemá? A proto se vydává s Annabeth (dcerou Athény, která se k nim přidá) a Groverem na velkou výpravu do Podsvětí. Ale cestu jim zkříží, nejedna příšera.

Omluva

20. ledna 2014 v 16:20 | Sirek |  Ostatní
No... tak se vám všem chci omluvit. Měl jsem... blogovou krizi. Takže žádnou náladu na blog ani na počítač a když jsem se párkrát dokopal k tomu abych něco napsal, pokaždé jsem jen sledoval blikající kurzor na bílé ploše. A taky jsem neměl čas. První školní týden jsem byl doma a pak se na mně vrhly všechny ty písemky a zkoušení. Taky se snažím mít co nejlepší vysvědčení (i když pak je ještě to hlavní). Takže i když to vypadá nejhůř na dvojku tak bych chtěl alespoň.... lepší dvojku? :D Takže se vám chci omluvit, že jsem nebyl moc aktivní...


TOP 9 (07) - Vyhodnocení

9. ledna 2014 v 14:57 | Viscovim |  TOP 9
A je tu (zase pozdě) další vyhhodnocení hitparády! Letos se to pokusím dělat dřív, ale uvidím jak to budu stíhat :)

Koho chcete na nový design?

9. ledna 2014 v 13:53 | Viscovim |  Ostatní
Ano... Už jsem si říkal, že nějaký nový design by to asi chtělo. A v celém článku bych vás chtěl poprosit o hlas pro hvězdu, celebritu (je to jedno :D), kterou byste na design chtěli. Nejspíš by to byl zimní, na jarní je brzo... Tak a teď k selebritám :D
1) Miley Cyrus
2) Katy Perry
3) Ellie Goulding
4) Paramore
5) Demi Lovato
6) Celeste Buckingham
Hlasujte v celém článku :)

Serafína: Příběh draků - Rachel Hartman

7. ledna 2014 v 20:41 | Viscovim |  Knížky
Anotace
V zemi zvané Gored žijí již po čtyři desetiletí lidé a draci v míru. Po tajemné smrti lidského prince je však příměří ohroženo. Podaří se Serafíně, která před světem skrývá své životní tajemství, odhalit skutečného vraha?

Stručný děj:
Princ Rufus je záhadným způsobem zabit a Serafína má příležitos zahrát na pohřbu na flétnu. Díky tomu si ji ještě dlouho budou lidi pamatovat. Serafína má ve své hlavě jakousi... zahradu. Tu si vytvořila, jelikož ji trápily různé vidiny ve, kterých se jí zjevovalo 17 stejných lidí. Každému dala v té bizarní zahradě své místo. Takhle si vždycky musela udělat čas a o svoji zahradu se starat. Zahrada je plná různých příšerek. Toto jí vymyslel Serafínin strýc a učitel Orma. Orma je drak a tím pádem je Serafína poloviční drak. V Goredu musejí draci nosit zvoneček. Jen vysoce postavení ho nosit nemusí. Serafína musí svoji identitu skrývat. Ve volném čase ještě doučuje princeznu Glisseldu, hru na klavír. Všichni si myslí, že prince Rufuse zabil drak. Kdo jiný by nechal Rufuse bez hlavy, která by se nikdy nenašla? V Goredu začíná docházet k nepokojům. Synové svatého Ogda, který veřejně nesnášel draky, ovlivňují město a utlačují draky. I vzahradě se něco děje. Fínu začnou opět přepadávat vidiny, které jí do hlavy uložila její matka. A dozví se něco o svém dědovi. A ještě se spřátelí s princem Lucianem Kiggsem, který je zasnoubaný s Glisseldou. Podaří se Serafíně zjistit kdo prince zabil? A podaří se jí sjednotit draky a lidi?

Ellie Goulding - Goodness Gracious

7. ledna 2014 v 15:02 | Viscovim |  Hudba
Předevčírem se na youtube zveřejnila nová písnička od Ellie Goulding s názvem Goodness Gracious :)
Audio:
Po 1. poslechu:
Hned hudba na začátku je dobrá, ale mně vždycky hrozně dlouho trvá, než si zvyknu na Elliin hlas... Hudba se mi fakt moc líbí a refrén je přece jen dobrý :) Pak už jsem si docela zvykl a 2. sloka mi už nevadí, refrén je super :) Pak je taková ta... "mezičást".. Prostě někde u konce :D A na konci se mi refrén líbí asi nejvíc!
Po 1. poslechu bych dal písničce asi...
Po 2. poslechu

Duel 16

6. ledna 2014 v 14:26 | Viscovim |  Duely celebrit
V minulém duelu to opět na plné čáře vyhrál Tomáš Klus! V následujícím duelu bude proti Beyoncé!

Vyhodnocení VELKÉ povánoční soutěže!

6. ledna 2014 v 13:50 | Viscovim |  Ostatní
A je tu konec soutěže :)