Březen 2014

Nikki Finn - Outsider

31. března 2014 v 18:25 | Viscovim |  Knížky
Jeden student.
Jedna mladičká učitelka.
Jeden krutý otec.
Jedna zakázaná láska.

Thomas Hutchins žije bez matky po boku násilnického otce, se kterým se neustále stěhuje. Nemá tak žádné přátele a jedinou útěchou je mu to, že se po skončení školy osamostatní a nějakým způsobem začne znovu žít. To by mu však na nové škole nesměla do cesty přijít půvabná učitelka Tara Jordan, která splňuje všechny jeho představy. Thomas se pouští do zakázané hry a je natolik posedlý myšlenkami o ní, že přehlíží drobná tajemství, které Taru zahalují. A malá tajemství jak známo vedou k jedné velké pravdě.Duel 17

25. března 2014 v 18:37 | Viscovim |  Duely celebrit
Po dalším Klusově vítězství o deset hlasů přichází po dvou měsících (ano uráčil jsem se vzpomenut si) 17. duel. Nyní uvidíme zda Klus obstojí proti talentovanému dýdžejovi Aviciimu, který se proslavi především hitem Wake me up! Kdo je vám milejší? Koho máte raději? Hlasujte v anketě níže!

Lee Caroll - Černá labuť vzlétá

25. března 2014 v 18:24 | Viscovim |  Knížky
OFICIÁLNÍ ANOTACE
Šestadvacetiletá šperkařka a spolumajitelka galerie Garet Jamesová žije od narození v New Yorku. Kvůli půjčce, kterou si vzal její otec, s nímž bydlí, jim hrozí, že přijdou o galerii i střechu nad hlavou. Zoufalá Garet se při toulkách uličkami plnými mlhy dostane až ke starožitnictví, kde nikdy dřív nebyla. Když ji starý obchodník požádá o otevření cenné skříňky, nevidí důvod, proč mu nevyhovět. Odnese si stříbrnou kazetu do své dílny, rozpečetí přilepené víčko... a vypustí tak na svět prastaré Zlo, které navždy změní její poklidný život.
Po sérii podivných a nešťastných příhod Garet zjišťuje nejen to, že právě ona musí démony zase spoutat a zastavit tak zoufalství a zmar, ale také že pod povrchem všedního světa se skrývá svět kouzel, záhad a mocných zaklínadel, do něhož prostřednictvím matčiny krve patří i ona. A když se jednou rozhodne překročit práh do magického světa znesvářených sil dobra a zla, najde tam konečně snad i lásku, která jí v životě tak dlouho unikala.


Lotty Biondi z kola ven!

18. března 2014 v 19:10 | Viscovim |  Ostatní
Již delší dobu bylo vidět, že je spousta blogerů z AK je s klubem více či méně nespokojena. A proč? Zjistil jsem si, že někdy v létě 2012 proběhla akce s názvem Kozy na titulku - viz komentář nahoře. Šlo o to, aby blogerka jménem Lotty Biondi byla odškrtnuta z AK (Důvod? Nekvalitní články, pravopis. Udělejte si v tom jasno sami tím, že zavítáte na její blog).Do akce se zapojila drtivá většina blogerů a boj za vyhození Lotty Biondi vyhrála. Dlouho všechno bylo v pořádku a Standa Rulc každý pátek přijímal blogy do AK. Uběhla nějaká doba a.... Lotty Biondi se záhadně objevila znovu v klubu.
A teď? Probíhá revoluce. Děti revoluce bojují za navrácení Autorského klubu do starých kolejí a vyhození Lotty z klubu. Bojují za to, aby byl klub lepší. Blogy se sjednocují do stejných barev, píší se revoluční články a komentuje se.
Požadavky Dětí revoluce jsou následující:
1)Čistka blogů v autorském klubu
Standa jednou řekl¨, že když se kácí les, lítají třísky. Tak teď budou lítat zase. V klubu má být pomyslná elita a některé blogy ten dojem fakt kazí.
2) Obnovení Kladiva
Na počátcích AK probíhalo jakési kladivo. Co to bylo?
Jednou za čas, namátkově a naprosto nečekaně prolezu pár blogů AK a pěkně si je pročísnu.
U kterých najdu porušení pravidel pro členství v AK, ty si podám. A aby to bylo spravedlivé, připíšu k uličníkům možnost nápravy, která musí být do dvou měsíců vyřízena. Nebude-li tomu tak, dotyčný blog bude z AK nemilosrdně vyřazen.
Případné dotazy, obhajoby, nápravy a vzájemné diskuze sem: Kittanya@email.cz
Hned jsem u vás! Nečekejte až vás budu chtít zaživa smazat z povrchu Autorského klubu…
Žehu zdar, váš špeh Kittanya. A tohle by se také obnovilo.
3) Kontrola přijímání nebo změna vedení
Děti revoluce si chtějí dávat pozor na tajné odebírání a přidávání blogerů (Lotty Biondi). A dále jsou ochotni Standu nechat, pouze pokud bude přijímat podle pravidel. Jinak by se muselo změnit vedení.
4) Obnova růstu
Všichni vyhození členové budou doplněni a nebude stanoveno žádné maximum, protože by to bránilo mnoha nadějným blogům se přidat.

Darren Shan - Demonata: Kniha první

14. března 2014 v 16:43 | Viscovim |  Knížky
Grubbs Grady je docela normální teenager - tedy dokud jednoho dne nezjistí, že na jeho rodině spočívá prastará kletba. A když se poprvé setká s pánem démonů a jeho ďábelskými nohsledy, zjistí tři zásadní věci:
- svět je zvrácený
- magie existuje
- démoni jsou skuteční

Když si jednou taghle Grubbs udělá srandu ze svojí sestry, nikdo na to nic neřekl a všichni kvůli krysím střevům v ručníku šílí, až na Grubbse, který se svíjí smíchy. Brzy, ale zjistí jak je krev děsivá. Po setkání s démony a Lordem Lítost skončí na několik měsíců v nemocnici a v psychiatrické léčebně. Pak se najednou objeví strýček Darvish a vysvětlí Grubbsovi okolnosti vyvraždění jeho rodiny a také ho zasvětí do světa Demonat.

Suzanne Collins - Hunger games: Síla Vzdoru

13. března 2014 v 19:12 | Viscovim |  Knížky
Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být.

Proti všem očekáváním přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo postání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo…

Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká...

Dívka v plamenech přežila, ale dvanáctý kraj byl spálen. Peetu s Johannou zajal Kapitol. Katnissina rodina a Hurikán přežili. Katniss byla záměrně zachráněna ze třetích čtvroher, aby se nevědomky stala symbolem povstání. Vypadá to, že o tom všichni kromě Katniss vědí. Vztah mezi Hurikánem a Katniss se, ale změní. Katniss má za úkol natáčet spoty, kde vystupuje (např. má navštívit nemocnici ve 3. kraji, když, ale zaútočí skutečné Kapitolské bombardéry a Katniss bojuje - spoty sází na dojemnost, příběh a boj proti Kapitolu). Peeta při převozu vypadá v pořádku, ale pravda je jiná. A Katniss se má stát reprodrozdem - bez ohledu na to jestli zemře nebo ne.
 Zdroj: FragmentLiebster blog awards

11. března 2014 v 7:04 | Viscovim |  Ostatní
Už to tady je podruhé :)
Byl jsem nominován od Melody
10 věcí o mně
- Jsem beran
- Chci jet do Anglie
- Můj oblíbený citát: "Je lepší znát některé otázky, než všechny odpovědi - James Thurber"
- Miluju sladkosti
- Už strašně dlouho čtu Inheritance a (spíšm ám delší pauzu :D ) a nechce se mi k tomu zase vracet
- Nemám rád knihy od Michaely Burdové (vyjímkou je Syn pekel, který docela jde)
- Hraju The sims 3
- Na co šáhnu to zkazím (obvykle)
- Hraju na klarinet třetím rokem
- Nemám rád Rusy - ať už jen kvůli tomu co bylo v historii nebo jejich kultuře.

Otázky od Melody

Harry Potter TAG

8. března 2014 v 11:29 | Viscovim |  Ostatní
Tak jsem se rozhodl udělat o víkendu první tag a to na téma Harry Potter. Viděl jsem ho u Mony z blogu zivotsknihami.cz, akorát ho udělám ve psané formě :)
1) Tvoje oblíbená kniha
Moje oblíbená kniha je asi Relikvie smrti, ale všechny mám rád :)

2) Oblíbený film
Líbí se mi všechny filmy, ale nejvíc se mi líbil asi Fénixův řád, Relikvie smrti (oba díly) a další.

3) Nejméně oblíbená kniha
NE. Na tohle se nedá odpovědět. Knihy mám rád opravdu všechny a tuhle otázku bych nejradši vyškrtl.

4) Části filmu nebo knihy, které vás dokázaly rozplakat
Já u Harryho Pottera nebrečel ale spíš mě dojaly scény z filmu. Tam to přece jenom člověk vidí. Nejvíc mě ale dojala jak ve filmu tak v knize smrt Dobbyho. Smutná byla i smrt Freda (nebo George?), Siriuse, Hedviky...

Suzanne Collins - Hunger games: Vražedná pomsta

6. března 2014 v 17:19 | Sirek |  Knížky
Jmenuji se Katniss Everdeenová a zvítězila jsem v posledních Hladových hrách.

Strhující příběh lásky a touhy po přežití ve světě plném útlaku a nesvobody pokračuje!

Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných...
Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí nebo se plamínek vzpoury rozhoří naplno?

Druhý díl světového knižního bestselleru...

Katniss navštíví prezident Snow, aby ho přesvědčila, společně s obyvately krájů, o její a Peetově lásce. A mají příležitost to ukázat při turné vítězů, které putuje po krajích, až do Kapitolu. Při tom Katniss nepřímo vyhrožuje. Při Turné vítězů se Katniss snaží sebevíc, ale nic nepodaří se to již v první zastávce - v 11. kraji. Katniss Peetovi nic neřekne a proto se Peeta omluví rodičům Routy a Mlata. Následně začnou v kraji protedtace a přímo před Katniss jednoho staříka zastřelí. Peeta je na Katniss naštvaný, že ho neobeznámila s plánem. Poté ve všch krajích hrají to, jak se milují. V Snowově sídle se na hostině zasnoubí, aby dodali věrohodnosti na své lásce. V několika krajích, ale začíná docházet k povstání. Do 12. kraje začnou potom proudit noví a zlí mírotvorci, kteří zapálí černý trh, a když chytí Hurikána při lovu, veřejně ho zbičují. V kraji se opět začnou využívat léčitelské schopnosti Katnissiny matky. Mírotvorci chtějí chytit Katniss při lovu a proto, když je v lese zapnout v plotu elektrický proud. Katniss se při skoku zraní zarazí mírotvorce u ní doma. O několik dní později bude prezident Snow losovat, v čem budou speciální 75. hladové hry - třetí čtvrtohry. A Katniss společně s ostatními vítězi bude poslána znovu do arény, kde nebudou vystrašené děti. Nýbrž zkušení dospělí zabijáci.