Květen 2014

Avril Lavigne - Hello Kitty

21. května 2014 v 23:15 | Viscovim |  Hudba
23. dubna se na Vevo kanálu Avril Lavigne objevil klip, k jinak nevýrazné písničce, kanadské zpěvačky Avril Lavigne. Písnička má mezi sebou slušný poměr liků a disliků. Převažuje počet zvednutých palců, ale těch směřujících dolů je taky hodně. Za tento klip, který jak sama zpěvačka řekla, měl být vtip, ji spousta lidí odsoudila za to, že je to rasistické, vysmývající se a nebo, že chce být jako Miley Cyrus. Ale teď k samotnému ohodnocení :)
Audio:
Napoprvé jsem se lekl co se to od Avril objevilo. Zdálo se mi to, že to vůbec není její styl. Jsem od ní zvyklý na rock či pop, ale ne na tohle. Upustil jsem, ale od toho na co jsem zvyklý a začal píseň poslouchat, jako by byla od kohokoli jiného. Písnička, ale po několika poslechnutích není tak špatná. Hlavně je hrozně... návyková. Jde poslouchat pořád dokola. Refrén je chytlavý, hudba docela špatná, sloky člověk skoro nezareaguje. Prostě taková průměrná písnička s několika chytlavými částmi, s částmi japonského textu a se zajímavou hudbou. I tak, ale musím neochotně (i když jsem její fanoušek), že patří mezi ty slabší od ní.

Video:
Video je přerůžovělé, přešílené a všeho je tam schválně moc. Avril videem napodobuje japonský (ne)vkus. Ale vše je myšleno ze srandy. Všude je růžová, Avril má na sobě spoustu kostýmů, které se předhání v šílenosti a vlasy má v růžových odstínech. Klip je správně šílený a i docela úsměvný. Není co víc dodat.

Zdroj obrázků: VeEee

Alex G - Bones

20. května 2014 v 21:02 | Viscovim |  Hudba
Dobře. Nával hudebních recenzí je zde. A jako první? Zpěvačka, která do 12. 5. zpívala pouze covery, vydala svůj první oficiální song!
Audio:
Už úvodních pár vteřin hudby zní dobře. Začátek zpěvu a Alex G začíná nijak výjimečným, zato, ale povedeným začátkem. Refrén je dost brzy a musím říct, že se mi moc líbí. Její hlas se tu ukazuje (vlastně v celé písničce) ve spoustě rozpoložení. Bones odsýpá rychle a sloky nejsou moc přetahované. Ve slokách se, ale text skoro pořád opakuje a není skoro ničím měněný. Vypadá to, ale, že nás Alex G rozhodně ještě překvapí! Na prvotinu je písnička opravdu povedená a já jsem zvědav na další její tvorbu.
Video:
Videokli si mě získal hlavně dechberoucími záběry na prostředí ve, kterém Alex je. Příroda a kopce za Alex v bílých šatech jsou perfektní tah. Celý klip mi připomíná takový přelom mezi jarem a létem. Má hrozně dechberoucí atmosféru. Mám vždy radši klipy s příběhem, ale tohle pravidlo u mně pomalu přestává platit. Líbil se mi klip od Shakiry k Empire, líbil se mi klip k I see fire od Eda Sheerana. A tenhle klip se mi taky líbí! Alex G prostě započala svou kariéru výborně!

Zdroj obrázků: VeEee

Neaktivita

19. května 2014 v 18:45 | Viscovim
Hola. Tak je to tady. Vracím se na blog. Deset dní blog stál a já nebyl schopen napsat ani článek o tom, že pozastavuju. Nechci se vymlouvat. Teď jsem měl na blog času dost, ale vlastně jsem na něj neměl náladu. Nechtělo se mi nic psát a potřeboval jsem si od blogu.. odpočinout.
Děkuji všem, kteří zde byli v době mé neaktivity a teď zároveň s tímto článkem píšu recenzi na Divergenci. Boží film :3 Chci se omluvit všem mým AFFS za neobíhání. Prostě jsem si dal neplánovanou pauzu. Budu muset vše dohnat, takže čekejte novou TOP 9, nový Duel, recenzi na Divergenci, na Percyho Jacksona, na Hello Kitty od Avril a na spoustu dalšího, na co si teď nevzpomenu. Budu se snažit psát články každý den. Díky :)

Týden s knížkou #1

8. května 2014 v 23:30 | Viscovim |  Knížky
Takže nejprve bych se vám všem chtěl moc omluvit za neaktivitu, ale už mám mezi rozepsanými dvě hudební recenze a sesmolil bych ještě o výkendu dojmy z jednoho seriálu.
A teď k týdnu s knížkou. Ano je to tak, natočil jsem video o knihách, které jsem v týdnu od 29. 4. do 6. 5. četl, měl jsem rozečtené (a stále mám) a mám přibylé. Video sice není nic moc, ale nemyslím si, že to je nějak hrozné. Občas v něm sice drmolím tak, že mě není slyšet nebo, že místy jsem jaksi moc křičel a taky se mi tam až teď zdá ta hudba až muc... rušivá :) A teď tedy to video:


Divergence - Veronica Roth

5. května 2014 v 18:57 | Viscovim |  Knížky
Vydalo: CooBoo
Počet stran: 346
Rok vydání: 2012
Anotace
Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.

První díl dystopické trilogie


Detektiv Smith - 1 - Nové město, nové zločiny (Část 1/2)

2. května 2014 v 19:53 | Viscovim |  Povídky
Popis: Detektiv William Smith se přestěhoval z New Yorku do Londýna aby zde začal nový život a novou kariéru. Zdá se, že někdo po jeho životě pátrá víc než je zdrávo.
Hlavní postavy: William Smith, Evana Jacksonová, John Wilson, Scotty Reed, Barbara Blacková, Lisa Potterová
Kapitolové postavy: Grace Taylorová, Peter Taylor

Grace Taylorová stlala postel. Domácí práce si vždy vyloženě užívala a vždy zachovávala smysl pro pečlivost a důkladnost. Ještě rukou urovnala pár nerovností na peřině a přesunula se k nočnímu stolku, který důkladně otřela hadříkem, aby ho zbavila veškerého prachu.
Pro ni se jednalo o obyčejný nedělní úklid.
Začala si pobrukovat nějakou starou lidovou písničku a jeden neposlušný pramen bílých vlasů, si zastrčila za ucho. Hadřík nechala položený na nočním stolku, přesunula se ke knihovničce a pár ledabyle vhozených knih v ní, které tam strčil její manžel, když si večer četl, vyndala a hezky je srovnala podle velikosti. Tam kde byla knížka otevřená a položená tak, aby bylo místo, kde byla kniha rozečtená vidět, vložila záložku (Kdyby jí náhodou došly, může si doběhnout do sklepa. To bylo na práci v nakladatelství nejlepší. A i když je v důchodu, záložky jí posílají.).
Grace nebyla milovník knih, ale ráda si sem tam přečetla nějakou detektivku. Milovala knihy od Kathy Reichs. V knihovničce pro ně měla vyhrazené místo, které poslední dobou hodně častu rozšiřovala.
Z jedné místnosti v domě se ozvala rána, ne moc hlasitá, paní Taylorová byla, ale tak zabraná do úklidu ložnice a pobrukování písničky, že neslyšela nic. Byla by se možná stihla zachránit. Vrzání jednoho schodu ignorovala. Beztak to byl manžel. Opět něco chtěl. Grace se otočila zády ke dveřím, čelem k oknu. Natáhla se na noční stolek pro hadřík a přejela jím párkrát po parapetu. Zamračila se a k již normálním vráskám jí přibyly další. Zdálo se jí, že něco zaslechla. Náhle ucítila ostrou bolest v zádech a později rozlévající se teplo kolem místa bolesti. Mezi futry stála postava. Revolver ze kterého se ještě kouřilo, držela v ruce. Ještě vrhla spěšný pohlad na nyní již zcela jistě mrtvé tělo Grace Taylorové, která měla na zádech stále zvětšující se rudou skvrnu a ve tváři ani ne moc vyděšený výraz. Pak se postava otočila, jakoby si na něco vzpomněla a spěšně vypochodovala ven.

Ohlédnutí za dubnem

1. května 2014 v 14:12 | Viscovim |  Ostatní
Ach... Za duben je to maximum za letošek = 12. Podívám-li se na minulý rok, je to hrůza, ale to je jedno. K ohlédnutí
-> Co se na blogu stalo?
- TOP 9 jsem po dlouhé době vyhodnotil přesně
- V menu přibyly - Poslouchám, Čtu a Sleduji, které budu pravidelně aktualizovat (zasmějme se, ta pravidelnost mi vydrží tak dva týdny)