Září 2014

Andrew Fukuda: Hon | Kniha, která vám nedá spát

30. září 2014 v 23:59 | Viscovim |  Knížky
Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?

Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně - nezamilovat se do jedné z nich!
Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk. Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal.
Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...

Konečně pořádní upíři a originální příběh! říkal jsem si, když jsem si knížky všiml a přečetl si několik recenzí na ni. Z tohoto důvodu jsem si ji i vybral. A strhla mě. Naprosto.

Obálky


Labyrint: Útěk | Napětí, akce a žádná láska

29. září 2014 v 23:39 | Viscovim |  Filmy a seriály
Anotace:
Thomas (Dylan O'Brien) je jednoho dne výtahem vyvezen na louku obklopenou vysokými zdmi. Nic si nepamatuje, nevzpomíná si ani na vlastní jméno. Postupem času zjišťuje, že se ocitl ve zvláštní komunitě, která je uzavřena v obrovském labyrintu, z něhož hledá cestu ven. Šanci má každé ráno, kdy se jeho brány otevírají a je tak možnost prozkoumat všechny taje postaveného bludiště. Jakmile se ale setmí, musí všichni pryč, protože noc v děsivém prostředí ještě nikdo nepřežil. Jenže Thomas je jiný - jemu jedinému se zdají sny o minulosti a zvláštní organizaci se zkratkou ZLSN. Jeho jméno navíc vykřikne nový pasažéř, který sedí ve výtahu. K překvapení všech to není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A zdá se, že právě ona by mohla být klíčem ke všemu.

U nás Labyrint obsadil během prvního víkendu v kinech první místo, co se tržeb týká a předběhl tak rekordní Tři Bratry. Po celém světě vydělával první díl této série také dost na to, aby skončil na prvním místě.


Obálková válka (01)

25. září 2014 v 23:32 | Viscovim |  Projekty
Jedná se o meme z dílny blogerky Maťa z knižního blogu Svet kníh, (v originále to je Obálková vojna) do kterého budu nepravidelně přispívat vždycky v úterý. Jde o to vybrat si knihu, k ní si vybrat několik obálek z různých zemí a poté je seřadit jako 1. místo, 2. místo, atd.

Napoprvé jsem vybral knihu z pera spisovatele Ricka Riordana, který stojí za Percym Jacksonem, a píše také sérii Bohové Olympu. Tak jako první knihu v tomto projektu jsem si vybral Proroctví, což je první díl z této série.

Horror School: Šílený profesor | Škola, kde se dějí divné věci

24. září 2014 v 23:00 | Viscovim |  Knížky
Na téhle základní škole se dějí divné věci. Ze šatních
skříněk vyskakují krysy. Žáci se záhadně ztrácejí. Školní knihovna je bludištěm tajných chodeb. A učitel biologie se chová velice, velice zvláštně.
Robert Arthur věděl, že přestoupit na jinou školu nebude nic jednoduchého ale
tohle je na pováženou! S pomocí nových, poněkud neobvyklých kamarádů zjišťuje, že se toho ve škole děje víc, než je na první pohled patrné. Dokáže ta tajemství odhalit dřív, než bude pozdě?
Autor: Charles Gilman
Počet stran: 128
Originální název: Professor Gargoyle
Série: Horror School(Tales From Lovecraft Middle School)
Nakladatelství: Fragment
Pořadí v sérii: 1.
Hodnocení na Goodreads: 3.80

Obálky

Obálky jsou všechny stejné, na všech je 3D měnící se obličej profesora. Žádný rozdíl v nich není. V žádné. Jen u naší je kolem té fotky ten rámeček. Sama obálka o sobě se mi ale moc líbí.
Hodnocení obálky:

Dlouhý pochod | Knížka ze které vás budou bolet nohy

18. září 2014 v 15:16 | Viscovim
Dlouhý pochod - tak se jmenuje nová soutěž pro čím dál otrlejší a náročnější diváky i soutěžící. Sto mladých chlapců se dobrovolně rozhodlo dát vsázku svůj život a vydat se společně na Dlouhý pochod. Soutěž má prostá pravidla: nikdo se nesmí odchýlit z vytyčené trasy a nikdo se nesmí zastavit ani zpomalit chůzi pod určitou rychlost, jinak dostane napomenutí - tři napomenutí znamenají okamžitou smrt. Nezáleží na tom, kdo jde nejrychleji nebo dojde nejdál, Dlouhý pochod přežije jen jeden z nich.

Autor: Stephen King (Robert Bachman - pseudonym)
Počet stran: 280
Nakladatelství: Beta-Dobrovský

Po Pod Kupolí jsem znovu zavítal na dospělácké oddělení a na doporučení přes facebook od člověka, který knihu hrozně vychválil, jsem si půjčil dalšího Kinga (Richarda Bachmana chcete-li) a to Dlouhý pochod. I to téma mě zaujalo, vypadalo to dobře dle anotace. A moje pocity jsou rozporuplné.

Obálky


Dárce | V dokonalém světě není vše dokonalé

16. září 2014 v 23:59 | Viscovim
Představte si, že žijete ve světě, kde nikdo nezná lásku. Ani barvy. Nikdo v něm nezná emoce. Nikdo si nesmí sám zvolit zaměstnání. Že žijete ve světě, kde se rozhoduje kdo bude žít a kdo ne, kde se děti rodí uměle. Ve světě, kde neznáte ani zimu či sníh nebo horko a teplo. Ve světě kde se teplota udržuje pořád stejná, aby rostla úroda. Představte si, že žijete ve světě, kde se nikdo nikoho nesmí dotknout, kde nesmíte cítit lásku, neznáte lásku, neznáte barvy. Ve světě plném stereotypu. Všichni chodí ve stejném oblečení a nikdo se neodlišuje. Výhodu to má, nikdo si nic nezávidí. Ale nechyběla by vám možnost volby a právě jedinečnost, originalita?

Jonas vyrůstá v napohled idylickém světě, plným štěstí, kde si nikdo nic nezávidí. Lidé bydlí v domech, které jsou úplně stejné, na vysoce položeném kusu země, který se nachází v oblacích, na kterém se nacházejí ve stejných rozestupech symetricky stejné kruhy, které utváří úplně stejné domy. Lidé neznají bolest, nevědí co je strach, válka a násilí. Neznají barvy, emoce ani lásku. Jakmile člověk odejde z domu, musí si dát speciální injekci, která smaže všechny zbytečné emoce, špatné vzpomínky a zážitky a cokoli, co by nemělo ve světě, který má fungovat být. Zůstane jen štěstí a radost. A ani to není úplně skutečné.

Na samém okraji říše sídlí člověk, který nese všechnu paměť lidstva. Zná všechny dobré chvíle, zážitky a emoce. Zná napětí a adrenalin. Také zná ale tu odvrácenou stranu lidskosti. Vraždy, násilí a války. Má za úkol, pomoci místní radě, když si nebude vědět rady, aby se poučila z historie. A právě Jonas se má stát jeho nástupcem. Takhle to určila řídící část světa, která každého člověka bedlivě sleduje a na základě jejich poznatků o něm mu určí místo. Jonas se stává Přijemcem a Dárce mu musí předat všechny vzpomínky. Nejprve krásné, veselé a hezké vzpomínky. Jonas teprve teď poznává hudbu, tanec a zpěv. Poté mu ale Dárce předá i ty horší vzpomínky. A Jonas spatří také lov, válku, násilí a surovost. Postupně si Jonas uvědomuje, že jeho život není normální, že se jedná o frašku. A je jen na něm zda bude chtít změnit místo kde žije a jeho osud.

Iggy Azalea feat. Rita Ora - Black Widow

15. září 2014 v 23:21 | Viscovim
Iggy Azalea je australská raperka narozena v dubnu 1990, která již od svých čtrnácti let rapuje. Její pravé jméno je Amethyst Amelia Kelly a stojí za singly jako Work, duetem s Charli XCX - Fancy, sólovkou Bounce, či duetem s Arianou Grande pod názvem Problem.
Rita Ora je přibližně stará zpěvačka z Kosova, která ale žije v Anglii. Její kariéru odstartoval velký hit Hot Right Now. Nedávno se na hudební scéně objevil song s podtitulem Hot Right Now. Dalšími úspěšnými jsou pak R.I.P nebo How We Do. Rita Ora se neprezentuje pouze jako zpěvačka, ale zahrála si i v několika filmech např. Rychle a zběsile 6 a objeví se i v 50 odstínech šedi, které se v kinech objeví příští rok.

Audio: Hned od začátku (nepočítá se počáteční zbytečně natažená hádka) na nás vybalí repertoár Rity Ory refrén, který je poměrně příjemný a kvalitní na poslech. Zároveň je chytlavý, ale ne moc tuctový (i když může vzdáleně připomínat Dark Horse). Rap Iggy Azaley je pro většinu lidí příjemnější než rap její konkurentky Nicki Minaj, a její texty obsahují méně vulgarismů, v tomto singlu, vás rap ale baví možná chvilku, než to ale chudák Iggy stihne odříkat, přestane vás to bavit. Vaši nudu pak těsně předtím než to vypnete zruší refrén a takhle to jede pořád dokola.
Text docela ujde, není plný sprostých slov, jako třeba Anaconda a nejsou to úplně přiblblé bláboly.
Black Widow vás pravděpodobně zaujme, většinu lidí nijak neuchvátí a trn z oka vám to taky nevytrhne. I tak se jedná o nadprůměr.
Video: Hned na začátku se bude většina lidí nudit u hádací scény, která by možná fungovala, kdyby nebyla tak dlouhá. Jasně, ta část, kde ta, ženská přelézá ten bar je opravdu dost komická a svůj účel splňuje, úsměv na tváři vytvoří snad každému. Jinak hned začátek klipu jako klipu s tou mačetou je dobrý, a i to tleskání a létání v chumelenici funguje (ačkoli to pozadí je až moc umělé). Rozseknutí obrazu mačetou se mi moc líbí, tento trik se povedl. Ve videu je hodně triků a většina se dost povedla (snad kromě jízdy na motorce). Také je v něm dost zpomalených záběrů, které se hodí k samotné písničce. Konečně jsem narazil po dlouhé době na videoklip, který má smysluplný příběh. A tady je tan příběh poměrně i povedený. Na konci se dočkáme bitvy, poměrně vtipného konce (celý klip je vlastně brán s nadsázkou) a video rozhodně nenudí. Možná že je zajímavější než samotná nahrávka.


Pod Kupolí - Stephen King

14. září 2014 v 23:59 | Viscovim |  Knížky

Anotace

Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze zvenčí přihlížet.
Místní radní s diktátorskými sklony si uvědomí příležitost konečně vyniknout a prokázat svému městečku dobro, samozřejmě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Začne je řídit pevnou rukou - v této mimořádné situaci přece nemůže nic lepšího udělat, lidé silné vedení jistě ocení! Další reálie příběhu - syn radního s nádorem na mozku, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, vtloukající lidem do hlavy jen boží lásku - to jsou přísady, které působí jako katalyzátor už beztak výbušné situace. Můžeme sledovat postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. Výsledkem je mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí.


Stephen King

Jedná se o uznávaného spisovatele hororů , jednoho z nejproduktivnějších a čtenáři nejoblíbenějšch současnosti. Spousta jeho děl byla zfilmována, např. Carrie nebo To, na jeho dílech byl postaven např. i film Vykoupení z věznice Shawshank. Jeho rozsáhlá kniha Pod Kupolí byla v roce 2012 stanicí CBS převedena do seriálové podoby (Under the Dome). Svou první knihu vydal v roce 1957. Od té doby vydal desítky knih. Na počátku své kariéry vydal jednu z jeho nejznámějších knih a to Carrie. Knihy vydává i pod pseudonymem Richard Bachman a to například Dlouhý Pochod (ten právě čtu) nebo Běh o život. Dále vydal knížky jako To, Misery, Mlha, Strážci zákone, Pavučina snů a spoustu dalších (celkem vydal 75 knih). Knihy vydává i teď, v poslední době vyšly u nás knihy Doktor spánek a Lunapark.

PROČ BYSTE SI MĚLI KNIHU PŘEČÍST?

Den 3 - Oblíbený film a o čem byl

13. září 2014 v 22:55 | Viscovim |  Projekty
Páni, oblíbených filmů mám opravdu hodně moc. A já mám jako vybrat jeden? Tak já to vezmu tak, že se po mně chce vybrat oblíbený film z poslední doby. Protože mým oblíbeným filmem jsou např. Harry Potter, Pán Prstenů, Hobit, Strážci Galaxie, Tři Bratři, Shrek, Zlodějka knih a dokonce jsem měl období, kdy jsem žral Barbie a Tři mušketýrky. Takže vybrat jeden film ze všech a vybrat jeden nejoblíbenější je takřka nemožné.
Ale během poslední doby jsem filmů viděl poměrně dost. Ten nejlepší ale byl:

Velká (po)narozeninová soutěž

13. září 2014 v 0:24 | Viscovim |  Projekty
Tak jo, slíbil jsem že během září bude ta soutěž, tak tady je. Nebo vlastně nejdřív by bylo fajn říct o co se vlastně soutěží, shrnout nějaká stručná pravidla a nakonec položit pár soutěžních otázek.
Pravidla
1) Při případné výhře vás kontaktuji na mail, a pokud se mi do 72 hodin od kontaktování neozvete, vyhraje náhradník.
2) Každý zúčastněný dostane číslo.
3) Dle random.org vylosuji tři čísla, která vyhrají.
4) Poté vylosuji ještě náhradníky.
5) Do komentáře napíšete:
1. Jméno/Přezdívka
2. email na který vás mohu kontaktovat
3. blog
4. Odpovědi na jednoduché soutěžní otázky
5. Výhru, kterou upřednostňujete
(tučné je povinné)
6) K případě výhry je nutné odpovědět správně na otázky.
SOUTĚŽ POTRVÁ DO 16. 10. DO 12:00

CENY:

1) Phillip Margolin, Ami Margolin Rome: Záhadná zmizení - Případ pro Madison
Je temná noc.
Do ticha se rozezvoní telefon, který probudí Madison ze spánku. Její táta právě dostal nový případ - někdo byl obviněn z vraždy místní učitelky. Zvláštní je, že se zatím nenašlo tělo. Jak může polocoe vědět, že už žena nežije? Madison se chce stát advokátkou, proto se hned pouští do pátrání. Druhý den ve škole se dozvídá o dalším zmizení. Co se to ve městečku děje? Proč zmizely učitelka a kamarádka Ann? Podaří se záhadu objasnit?

2) Otto Penzler: Láska a jiné zločiny
Osm mužů a žen hledá spravedlnost. Podvody, chamtivost, zrada, nenávist a psychóza: osm dosud nevydaných novel, jejichž autory jsou spisovatelé detektivních románů, představující současnou světovou špičku, například Ed McBain, Peter Lovesey nebo Robert Barnard. V knize najdete více než bohatý výběr kriminálních příběhů, které uspokojí každého milovníka tohoto žánru.

3) Marianne Curley: Skrytá (Avena)
Ebony vždycky věděla, že je jiná. Odlišovala se svýma fialovýma očima a její úzkostliví rodiče ji po celé dětství drželi na farmě v odlehlém údolí, kde ji i sami vzdělávali, chránili ji před každým nebezpečím - skoro jako by ji skrývali. Jenže teď se v Ebony něco mění. Něco, co se skrýt nedá. Dívka září, každým dnem je o něco krásnější a silnější. Když jedné osudové noci potká zvláštního, citlivého Jordana, něco uvnitř ní vybuchne - něco, co je vidět z nebes, něco co od základů promění její dosavadní život. Ebony zatím neví, že je uloupený anděl, ukrytý na zemi. Jenže teď, když ji nebesa našla, budou ji chtít zpátky.Takže opakuji. Do komentáře napište:
1. Jméno/Přezdívka
2. email na který vás mohu kontaktovat
3. blog
4. Odpovědi na jednoduché soutěžní otázky
5. Výhru, kterou upřednostňujete
(tučné je povinné)

SOUTĚŽNÍ OTÁZKY:

(odpovědi se dají jednoduše dohledat na blogu)

Kolikáté narozeniny slaví tento blog?
V jakém měsíci byl založen?
Kolik kol TOP 9 proběhlo ke dnešku? (12. 9.)
Co se ti tu líbí/Co se ti tu nelíbí?
Kolik je 5+4?

Odpovídejte do komentářů