Říjen 2014

Chlad přichází s nimi (1/2)

31. října 2014 v 23:59 | Viscovim |  Povídky
Ahoj!... je ten Halloween, a tak jsem sepsal povídku, která se mi v hlavě rodila již někdy od středy. Jo, a jelikož je k Halloweenu, tak to je hororová povídka. Musel jsem ji roztáhnout na dvě části, protože pak by to bylo moc dlouhé a nikdo by to nečetl. Jinak, jen tak pro info, pokud nemáte rádi nechutnosti, tak přeskočte ten poslední odstavec (snažil jsem se krotit... a nemyslete si že jsem úchyl! :D).
Fajn, to je tak vše co jsem potřeboval vzkázat, první polovinu povídky si užijte. Přeji hezký čtení :D

Píšeme společně povídku: Zlatá Křídla | 5. kapitola

31. října 2014 v 0:13 | Viscovim |  Povídky
Tak tedy mám konečně svoji kapitolu projektu od Nancy, který spočívá v tom, že píšeme společně povídku :D (Hodně špatně popsaný...) To je fuk, důležitý je, že moje slova byla: květina, věta, smutek, kapesník, stůl. přátelství, cesta, hrneček, noha, pohled. Nejsem si stoprocentně jist, jestli tam jsou všechna, takže to kdyžtak napište do komentářů, jestli něco chybí. Moc s tou povídkou spokojen nejsem, ale Desirée to zakončila tak, že mě zrovna vůbec nenapadlo, jak by to mohlo pokračovat :D Ale vymyslela to skvěle.
A jelikož jsem to tolik nekontroloval, mohou se zde opakovat slova, případně by mohly v tom být chyby (doufám že ne). OK, dost keců, teď k mé kapitole:
(jo a pokud doteď nechápete systém, nebo o co v tom jde, mrkněte se sem, nebo k nějaké z předchozích kapitol, u nich to je lépe vysvětleno než tady)

TOP 30 Christmas Songs #2

29. října 2014 v 17:00 | Viscovim |  Top Winter Songs
Tyjo, zrovna když jsou prázdniny nic nepřidávám. No, v rozepsaných ale teď mám 12 článků, takže to snad do konce listopadu zveřejním. Jinak na prázdniny jsem si naplánoval čtyři věci a já byl schopnej udělat jednu. A půl.
Ale teď k tomu, že do Vánoc zbejvá už jen 8 celých týdnů! :3 Já už jsem sehnal dva dárky (jsem na sebe hrdej), v listopadu asi většinu dokoupím a momentálně poslouchám hlavně všechno vánoční, mluvím vlastně skoro jenom o Vánocích (a dost lidí to už štve) a už mám v plánu si vánočně vyzdobovat pokoj. A teď k dalším třem vánočním písničkám.

TOP 9 (12)

26. října 2014 v 0:12 | Viscovim |  TOP 9
Já to vyhlašuji skoro přesně. Na mé poměry vyhlašuji dvanácté kolo TOP 9 fakt docela brzo. No, ale teď k samotným novinkám a songům, které v tomto kole jsou celkově. Novinky jsou všechn zářijové, jo asi jsem se o měsíc sekl.

Obálková válka (03)

24. října 2014 v 23:44 | Viscovim |  Projekty
Další díl projektu od Maťi z blogu Svet Kníh (které umně mělo být každou středu, ale... nevyšlo to, holt), jehož úkolem je vybrat si knihu, k té několik obálek a k těm napsat svůj názor a seřadit od nejhorší po nejlepší.

Demonata


Originální obálka není zrovna špatná, je laděna do červena stejně jako naše a slovenská a je na ní vyobrazen Lord Lítost. Narozdíl od slovenské, která je podobná se těžko rozpoznává jeho tvář, je to uděláno tak, že si ji každý zvládne představit jinak. Je neurčitá. Podobně jako Lord Lítost. Ale něco mi na ní chybí. Nedokážu popsat co přesně, ale přijde mi taková, neúplná, necelá. Celkově mi přijde jako takový průměr, možná i lehce pod.
Ze začátku se mi ta naše moc nelíbila, ale po přečtení knížky jsem jí nějak přišel na chuť zobrazuje jednoho ze dvou hlavních démonů v knížce (na jméno si teď nevzpomenu) a přijde mi hezky barevně sladěná a poměrně vystihuje atmosféru knihy. Strašidelná, brutální, směsice těchto podobných žánrů. A s příběhem knihy to skvěle souvisí.
Slovenská obálka je velice podobná originální, akorát zde máme nějakou pravou tvář. Není to úplně špatné, asi bych si to i naslepo koupil, ale ztrácí to tu brutálnost a děsivost. Lord má být děsivý, jednou z nejděsivějších věcí v celé sérii, v celém tom "druhém světě" (sakra, já tu Demonatu zapomínám, musím se k ní vrátit). Spíš bych to jen dle obálky tipoval na nějakou mysteriozní detektivku s prvky tajemna a strašidelna. Ne na brutální, hororový, krvavý nářez.
První německá obálka nám ukazuje Lorda skoro tak jak by měl vypadat. Děsivě, tajemně a strašidelně. Sice by měl tuším, že mít víc rukou, ale tahle obálka vystihuje jeho podobu asi nejvěrněji (dělají to ty dlouhé prsty). Ale nevím, zelenou barvu mám spíš spojenou s druhým dílem a celkově je to tajemné nasvětlení trochu horší protože je špatně poznat co to je, nejdřív jsem si to spletl s meči a brněním.
Indonéská je taky strašidelná, děsivá a také vystihuje atmosféru knihy. Zelený filtr mi nevadí tolik a stíny nejsou tak špatně udělané, když se na to tak dívám, tak se mi i ta obálka dokonce líbí. Je na ní vyobrazen ten druhý démon, jméno taky nevím. Akorát bych, kdyby to bylo na mně název větší a dolů a nahoru spisovatele, stejně jako u české.
A poslední je druhá německá obálka. Zatímco u té první asi pochopili, to že to prostě komedie není ani zdaleka, zde se jim "atmoška" té knihy opravdu moc vystihnout nepodařila. Samotná fotka a obálka je docela hezká, ale mě při pohledu na ni napadá jakási YA romantická mysteriózní, záhadná a tajemná urban fantasy nebo něco v tomto smysli, což tedy s Demonatou moc společného nemá. Udělaná je hezky, ale já stojím za tím, že by měla souviset s příběhem, nebo alespoň atmosférou, myšlenkou té knihy.
1. Po delším rozhodování je na prvním místě česká
2. Indonéská
3. Německá 1
4. - 6. Originál
4. - 6. Německá 2 (a to jen proto, že mi to trochu připomíná to cestování dimenzemi)
4. - 6. Slovenská (já se prostě nedokážu mezi těmito třemi rozhodnout)

TOP 9 (11) - Vyhodnocení

23. října 2014 v 23:55 | Viscovim |  TOP 9
Takže, z minulého kola nepostupují do dalšího kola tyto songy: N4 - Pharrell Williams - It Girl (nejlepší umístění = 0), 8) Calvin Harris feat. John Newman - Blame (nejlepší umístění (předchozího songu před speciálním kolem) = 1.), 4 - Alicia Keys - We Are Here (6), 6 - Celeste Buckingham - Love In Your Soul (2.)


U songů, které měly stejný počet hlasů jsem pořadí rozřazoval podle toho, který z nich měl déle více hlasů. Prostě výš byl ten, který měl jako první z těch, které měly hlasů, ten song který dosáhl toho počtu hlasú dříve (dělal jsem si záznamy ^^)

Top 30 Christmas Songs (Top Winter Songs podruhé) #1

22. října 2014 v 23:14 | Viscovim |  Top Winter Songs
Tak tedy opět, jako minulý rok přicházím s tímto projekte, který jsem tedy minule nedotáhl do konce, tak jsem to trochu upravil, abych to nepřidával denně. Já neumím seznámit někoho s projektem.Nuže bude to probíhat následovně:
Každý týden (dnes zbývá přesně 10 týdnů do Vánoc) zveřejním jednu.. část projektu
V každém takovém článku budou tři písničky, které budou souviset s Vánocemi
Nebudou nijak řazeny (vzestupně, sestupně...)
Projekt skončí přesně na Štědrý den
Ke každé skladbě uvedu pár slov


Kostičas | Kniha, která mě překvapila

22. října 2014 v 0:50 | Viscovim |  Knížky
Autor: Samantha Shannon
Originální název: The Bone Season
Počet stran: 480
Rok vydání: 2014


Anotace:
Příběh začíná v roce 2059. Devatenáctiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási "spojka" či "posel" - je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…


Proč jsem si knihu vybral?
Dúvody jsou hned dva. Jedním je to, že to byla jediná kniha od Hostu, která mi něco říkala. Ale tím podstatnějším bylo to, že ji hrozně vychvaloval kamarád a já znám ten ubíjející pocit, když přečtu knížku a musím si o tom s někým povídat, ale nemám s kým (se seriály to mám stejně). Takže především proto.

Duel 21

20. října 2014 v 0:07 | Viscovim |  Duely celebrit
Ano, v sobotu měl být článek, ale já ho nestihl přednastavit. Snad to moc neva. :-D
Jů, tohle je už jednadvacátý duel. V tom dvacátém vyhrála opět Lana, tentokrát měla o šest hlasů více než Ed Sheeran. V tomto duelu je postavena proti skupině (skupina tu už dlouho nebyla) OneRepublic. Hlasujte tedy pro vašeho oblíbence v anketě pod článkem.

The Dawn Of A Better Tomorrow - Info

17. října 2014 v 15:30 | Viscovim |  Povídky
Já vím, že je u Hidden Civilization (bylo to tak, ne?) napsal asi dvě kapitoly, ale mě to nějak přestalo bavit. Tím neříkám, že s ní je konec, určitě se k ní zase někdy vrátím, alle zatím je pauza. Teď ale k tomu novému. Tahle povídka mě napadla... já nevím kdy. Jo vlastně jo. U sledování óčka. Vzal jsem si papír a tužku a zhruba načrtl svoje představy, už mám pár kapitol a dopředu toho mám hrozně moc naplánovaného.
(Omlouvám se, neumím signatury, takže to vypadá, tak jak to vypadá =D)
Anotace: Co byste na udělali, kdybyste trpěli vážnou nemocí, která nemá lék a najednou Vám někdo nabídl, udělat z vás pokusného králíka, s tím, že možná budete vyléčeni. A nebo zemřete ještě bolestivější smrtí, než byste zemřeli normálně. Šestnáctiletá Rose čelí tomuto rozhodnutí, ale jelikož myslí spíš na ostatní, než na sebe, rozhodne se to riziko podstoupit. Jenže, jak celý experiment skončí?
Žánr: Fů. Asi drama, se špetkou sci-fi, pak možná i pokus o romantiku.
Hlavní postavy (průběžně budu doplňovat): Rose
Stav: Rozepsané

17. 10. Anotace se mi vůbec nelíbí, rozhodně ji někdy pak upravím, tak ji berte zatím jako provizorní.
20. 10. První úprava anotace