Listopad 2014

(RC) Klauni | Detektivní thriller? Ne

28. listopadu 2014 v 0:38 | Viscovim |  Knížky
Autor: Ian Dachs
Originální název: Detektiv Michael Crow: Klauni
Rok vydání: 2014
Počet stran: 256
Žánr: Detektivka, thriller
Série: Asi Detektiv Michael Crow
Díl: 1.

Anotace:

Když se začnou objevovat klauni, nemusí to ještě znamenat, že do města přijel cirkus…

Ulicemi New Yorku se plíží zákeřný vrah a číhá. Jeho motivy jsou nejasné, podpis děsivý. Na tváře brutálně zavražděných obětí maluje klaunské obličeje. Kolik přibude mrtvých, než mu detektiv Michael Crow a psycholožka Anne Shawová přijdou na stopu? Oběti spojuje s Anne společná minulost. Je vrahem někdo, koho dobře zná? Může být příštím "klaunem" ona? Michael se pouští do vyšetřování, ale nic není tak jednoduché, jak se zdá. Chorobná mysl jeho protivníka je vynalézavá...

Movie Saturday #3

26. listopadu 2014 v 0:28 | Viscovim |  Filmy a seriály
Jedná se o projekt, který vymyslela moje maličkost, za jehož účelem je každou sobotu zveřejnit článek, jenž bude obsahovat dva trailery na filmy, které bych chtěl shlédnout.
(Ano, vím že mělo být Movie Saturday už v sobotu, ale byl jsem tolik nadšen z Hunger Games, že jsem napsat nemohl, v pondělí mi nějak nedošlo, že jsem nenapsal :D)

1) Hobit: Bitva pěti armád
Česká premiéra: 11. 12. 2014
Synopse:
"Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel.

No, tak k tomuhle snad nemusím moc vysvětlovat. Osudné datum se už blíží a s tím i jedna hodně velká bitva. V knížce to bylo docela mírumilovné, no já očekávám bitvu stylu bitev v Pánovi prstenů. Útok Šmaka na Esgaroth bude určitě epický a ve třidéčku vynikající (jo, jdu na třidéčko). Na Hobita jdu 12. prosince s babičkou (moje babička se mnou chodí do kina docela šasto a to i na filmy, na který babičky moc nechoděj ^^) a fakt se docela těším. Myslím si, že společně s Dárcem, Hvězdami nám nepřály a aktuálními Hunger Games bude Hobit u mně aspirovat na film roku.


(RC) Tři bratři | Je kniha stejně kouzelná jako film?

25. listopadu 2014 v 23:35 | Viscovim |  Knížky
Autor: Zdeněk Svěrák
Originální název: Tři bratři
Rok vydání: 2014
Počet stran: 112
Žánr: Pohádky
Série: -
Anotace:
Jsou tři pohádky, které by měl každý znát: O šípkové Růžence, O Červené Karkulce a O dvanácti měsíčkách.

Kdo viděl film Tři bratři, ten si je touto knížkou připomene, a kdo ho neviděl, ten si je užije v nečekaném spojení. Na stříbrném plátně hraju vypravěče, který umí psát i malovat. Ale ve skutečnosti jsem výtvarné nemehlo. Všechno za mě kreslil a maloval Václav Šlajch, na jehož obrázcích si vaše oči v knížce určitě pochutnají.
- Zdeněk Svěrák

Recenze: Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

23. listopadu 2014 v 15:02 | Viscovim |  Filmy a seriály

Synopse:
Katniss Everdeenová prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, její starosti ještě neskončily. Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss pronásleduje pocit viny. Navíc Peeta Mellark, její partner z Her, zůstal v rukou nepřátel. Na čelo odboje se postavil Třináctý obvod, i když jen donedávna se o jeho existenci téměř nic nevědělo. Válka přináší oběti na obou stranách, rozdíly mezi dobrem a zlem se stále více stírají. Vítězství se sice přiklání na stranu rebelů, ale konec je stále v nedohlednu. Krveprolití může zastavit pouze Katniss. Pokud chce zachránit Peetu, zabránit dalšímu maření životů, porazit Sídlo a nenáviděného prezidenta Snowa, musí se znovu chopit symbolu Reprodrozda. Opět zjišťuje, že o svém osudu nerozhoduje sama, ale do jisté míry se stává nástrojem v mocenském souboji.
Žánr: Drama|Dobrodružný|Thriller|Sci-fi
Produkce: USA
Délka: 125 minut
Režie: Francis Lawrence (např. Constantine, Hunger Games: Vražedná pomsta, Voda pro slony...)
Kamera: Jo Willems (např. Hunger Games: Vražedná pomsta, Doteky osudu, Báječný svět shopaholiků...)
Hudba: James Newton Howard (např. Hunger Games: Vražedná pomsta, Pretty Woman, Šestý smysl, Batman začíná...)
Scénář: Peter Craig (např. Hunger Games: Vražedná pomsta, Město)
Danny Strong (např. Nové sčítání hlasů, Komorník)
Hlavní postavy (herci): Jennifer Lawrence (např. všechny Hunger Games, X-Men: První třída, X-Men: Budoucí minulost...)
Josh Hutcherson (např. Most do země Terabithia, všechny Hunger Games, Království lesních strážců...)
Liam Hemsworth (všechny Hunger Games, Expendables: Postradatelní 2, Poslední píseň...)
Oblíbené postavy: Všechny
Neoblíbené postavy: Žádné

Jakožto fanoušek Hunger Games jsem si nemohl nechat ujít ani první část posledního dílu. O film jsem se zajímal hodně dopředu, poslouchal písničky, sledoval trailery a nechal si zasílat facebooková upozornění, kdykoliv něco oficiální stránka Hunger Games zveřejnila. Ale i tak jsem byl trochu skeptický. Po přečtení několka zahraničních recenzí, jsem se začal bát, že to zkazí. Nejsem příznivce tohoto rozdělování (bože, první část Twilightu byla jedna z nejhorších věcí co jsem kdy viděl), většinou se toho totiž moc v první části nestane, a je to spíš předehra pro epické finále plné akce a napínavosti. Hunger Games: Síla vzdoru 1. část je epická od začátku do konce.

Fire is catching, and if we burn, you burn with us!

(Jiskra zažehla požár, a pokud shoříme, vy shoříte s námi!)

(RC) Osudová přitažlivost | Když se obálka a anotace nepovedou, nemusí kniha být špatná

21. listopadu 2014 v 0:27 | Viscovim |  Knížky
Autor: Jaime Reed
Originální název: Living Violet
Počet stran: 272
Rok vydání: 2014
Žánr: Fantasy, Young
Série: Kronika Kambionů
Díl: 1.

Anotace:

Jsou záhadní, přitažliví a nebezpeční...
Kambioni. Sedmnáctiletá Samara pracuje v knihkupectví, aby si vydělala na své první auto. Spolu s ní tam pracuje Caleb, okouzlující a tajemný mladík, jehož uhrančivý pohled nenechá klidnou téměř žádnou ženu. Samara je ale jediná, která cítí, že za jeho neodolatelným úsměvem se skrývá nebezpečí. Tajemství, které Caleba obklopuje, přivádí Samaru do světa kambionů, ve kterém je přitažlivost a atraktivita podmínkou pro přežití. Když se kolem začnou dít děsivé věci a ohrožovat její blízké, musí Samara riskovat a učinit rozhodnutí, které možná změní její život. Navždy.

TOP 30 Christmas Songs #5

19. listopadu 2014 v 23:55 | Viscovim
Vypadá to, jako kdyby na blogu nebylo nic jiného, než dva aktuální projekty + sem tam recenze. Nebojte, budou další knižní recenze :D a pak teda filmová a ještě mám rozepsané Dohánění songů no. 2 (jáj, jsem teprv u srpna, což je blbý, když je skoro prosinec). Jinak moje mysl/fantazie/mozek není schopna vytvořit výplod, který bude něčím jiný, takže budou teda jen ty recenze. Jinak, jen tak pro info, do Vánoc zbývá v tuhle chvíli (jestli tohle dopíšu ještě dneska, tak to zbývá i v době vydání tohoto článku) něco kolem 34 dnů do Vánoc. V Litomyšli už je na náměstí stromeček (nesvítí ještě, samozřejmě) ^^ OK, v pátém dílu mám mezi trojicí písniček song o drogách, německou písničku a další písničku, kterou jsem poznal v Polárním Expresu (kupodivu žádný Pentatonix).

Podivné sestry | Na škole jsou další démoni

17. listopadu 2014 v 19:11 | Viscovim |  Knížky
Autor: Charles Gilman
Originální název: Slither Sisters
Počet stran: 128
Rok vydání: 2014
Žánr: Fantasy a sci-fi
Série: Horror School
Předchozí zrecenzované díly: Šílený profesor

Anotace:
Na téhle základní škole se stále dějí divné věci. Lidé se ztrácejí a zase nečekaně objevují. Jsou však trošku jiní. Jako podivné sestry Priceovy.
Robert Arthur a jeho kamarádi Karina a Glenn jsou opět na stopě silám zla- Ukazuje se, že ve škole jsou brány, které vedou do jiného světa. Do strašlivé dimenze obývané duchy a hrozivými nestvůrami. Učitelé a spolužáci jsou ve vážném nebezpečí. Pokud chce Robert se svými přáteli školu zachránit, musí nalézt dostatek odvahy a do jiného světa dobrovolně vstoupit. Dokáží se vrátit včas? A bude ještě cesty zpět?


Movie Saturday #2

16. listopadu 2014 v 21:08 | Viscovim |  Projekty
Tyjo, tenhle tejden jsem nějak opožděnej. Je neděle večer, sobota byla včera. Zázrakem je, že jsem se dostal ale ke "dvojce". A jsou tu další dva trailery. Tentokrát se jedná o animák a film z Marvelovského universa (vlastně obojí je od Marvelu). Pusťte si je, třeba objevíte něco, co si nebudete moct nechat ujít :D

TOP 30 Christmas songs #4

13. listopadu 2014 v 23:39 | Viscovim |  Top Winter Songs
Nebyl bych to já, kdybych se při nějakém projektu opozdil nebo to nestihl nebo se na to vykašlal. Tentokrát platí čtvrtá možnost, zapomněl jsem na to. Ale do Vánoc zbývá 40 dnů, přesně! Těšíte se tak jako já? Už úplně cítím tu atmosféru, výzdobu, specifikou vánoční vůni, vůni cukroví. Těším se na jeho pečení, zdobení stromečku, rozbalování (a kupování) dárků, vánoční večeři, pohádky, nenápadné uždibování těsta, ujídání perníčků a cukroví a prskavky (ty jsou strašně super! ^^). Opravdu se už fakt nemůžu dočkat.

Kořist | Glupanů je víc než se myslelo a hrdinové se stávají kořistí

12. listopadu 2014 v 23:26 | Viscovim |  Knížky
Autor: Andrew Fukuda
Originální název: The Prey
Počet stran: 344
2014
Žánr: Fantasy, sci-fi, horory, dystopie, Young Adults
Série: Hon
Předchozí zrecenzované díly: Hon
Anotace:
Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?
Gen a jeho lidští přátelé prchají nocí. Gena však nepronásledují jen krvežízniví lovci, ale i vzpomínky na dívku Záři, která zůstala v Ústavu pro studium glupanů. Klidným ho nenechávají ani probouzející se city k lidské dívce Sisy. Na svém útěku se dostanou až do lidské komunity žijící na tajném místě vysoko v horách. Když si začnou myslet, že jsou konečně v bezpečí, události naberou nečekaný směr. Gen poznává, že nový svět, který objevili, je možná stejně zlý jako svět, který opustili. Nepřátelé se najednou valí ze všech stran. Genovi a Sisy začíná být jasné, že nemají nic než jeden druhého. Pokud se nestanou kořistí…