Movie Saturday #3

26. listopadu 2014 v 0:28 | Viscovim |  Filmy a seriály
Jedná se o projekt, který vymyslela moje maličkost, za jehož účelem je každou sobotu zveřejnit článek, jenž bude obsahovat dva trailery na filmy, které bych chtěl shlédnout.
(Ano, vím že mělo být Movie Saturday už v sobotu, ale byl jsem tolik nadšen z Hunger Games, že jsem napsat nemohl, v pondělí mi nějak nedošlo, že jsem nenapsal :D)

1) Hobit: Bitva pěti armád
Česká premiéra: 11. 12. 2014
Synopse:
"Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel.

No, tak k tomuhle snad nemusím moc vysvětlovat. Osudné datum se už blíží a s tím i jedna hodně velká bitva. V knížce to bylo docela mírumilovné, no já očekávám bitvu stylu bitev v Pánovi prstenů. Útok Šmaka na Esgaroth bude určitě epický a ve třidéčku vynikající (jo, jdu na třidéčko). Na Hobita jdu 12. prosince s babičkou (moje babička se mnou chodí do kina docela šasto a to i na filmy, na který babičky moc nechoděj ^^) a fakt se docela těším. Myslím si, že společně s Dárcem, Hvězdami nám nepřály a aktuálními Hunger Games bude Hobit u mně aspirovat na film roku.
2) In The Heart Of The Sea
Česká premiéra: 12. 3. 2015
Synopse:
V zimě roku 1820 byla velrybářská loď z Nové Anglie napadena čímsi neuvěřitelným: velrybou mamutích rozměrů s obrovskou vytrvalostí a téměř lidskou touhou po odplatě. Toto skutečné námořní neštěstí inspirovalo spisovatele Hermana Melvilla k napsání románu Bílá velryba. Ale román vypráví jen polovinu příběhu. Film "In The Heart Of The Sea" odkrývá trýznivé následky osudového střetu, kdy je přeživší posádka dohnána až do krajnosti a aby přežila, musí dělat nepředstavitelné věci. Když čelí bouřím, hladovění, panice a beznaději a jejich kapitán se na širém moři snaží najít směr, zatímco první důstojník dál usiluje o ulovení obří velryby, členové posádky zpochybňují samé základy své víry a nejhlubšího přesvědčení, počínaje hodnotou svých životů a konče morálností jejich řemesla.


Podle synopse i podle traileru tohle vypadá na pěkně surovou napínavou a atmosférickou podívanou. No... bylo by lepší začít postupně. O filmu jsem se dozvěděl nedávno, kdy jsem narazil na trailer. A ten je opravdu hodně zajímavý. Sice se nemůže pyšnit úplně nejlepšími počítačovými triky, ale dokáže navnadit. Už jenom trailer si vybudoval skvělou atmosféru. Film může být super. Trailer ukazuje dojemnost a zároveň akčnost. Ve filmu dojde při boji o život hlavních hrdinů na vraždění mezi sebou a kanibalismus. Vzdáleně se může film podobat Pí a jeho život. Akorát tu je místo tygra kanibalismus. Trailer mně zaujal dechberoucími scenériemi, destrukcí, akcí, napínavostí a celkovým nápadem. No... rozhodně jsem na film zvědav.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Makkakonka Makkakonka | 26. listopadu 2014 v 14:45 | Reagovat

Tak Hobita si nenechám ujít ani já :D

2 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 27. listopadu 2014 v 16:40 | Reagovat

Wow, na Hobita se hrozně těším. Když už jsem šla na předchozí 2 části, tak si nenechám ujít ani tu poslední! :D

3 Katie Katie | Web | 27. listopadu 2014 v 20:06 | Reagovat

Hobit, další film, který miluji :) nenechám si ho ujít a rozhodně půjdem na tenhle film s bráchou do kina :)

4 viscovim viscovim | E-mail | Web | 27. listopadu 2014 v 22:51 | Reagovat

[1]:

[2]:

[3]: Koukám, že Hobit bude mít hodně vysoké tržby :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama