Podivné sestry | Na škole jsou další démoni

17. listopadu 2014 v 19:11 | Viscovim |  Knížky
Autor: Charles Gilman
Originální název: Slither Sisters
Počet stran: 128
Rok vydání: 2014
Žánr: Fantasy a sci-fi
Série: Horror School
Předchozí zrecenzované díly: Šílený profesor

Anotace:
Na téhle základní škole se stále dějí divné věci. Lidé se ztrácejí a zase nečekaně objevují. Jsou však trošku jiní. Jako podivné sestry Priceovy.
Robert Arthur a jeho kamarádi Karina a Glenn jsou opět na stopě silám zla- Ukazuje se, že ve škole jsou brány, které vedou do jiného světa. Do strašlivé dimenze obývané duchy a hrozivými nestvůrami. Učitelé a spolužáci jsou ve vážném nebezpečí. Pokud chce Robert se svými přáteli školu zachránit, musí nalézt dostatek odvahy a do jiného světa dobrovolně vstoupit. Dokáží se vrátit včas? A bude ještě cesty zpět?Proč jsem si knihu vybral?
Protože Šílený profesor nebyl vůbec špatný (i když několik nedostatků by se našlo) a jeho zakončení si přímo žádalo přečíst si pokračování.

Obálky

Obálky jsou v tomto případě vcelku stejné, tudíž není ani co seřazovat. Ale povedené rozhodně jsou :)

Pocit po dočtení knihy:
To už jsou všichni na škole démoni?
V tomto případě se příběh rozjíždí docela rychle. Začíná noční můrou, která je i ke čtení docela napínavá (v rámci možností a věkové skupině, na kterou je kniha cílena) a i ve škole se děj ukazuje hned na začátku.
Co se mi hodně líbilo, bylo nakousnutí zápletky, o kterou půjde v celé sérii a odhalení dalších tajemství obestírajících Tilinghastův zámeček, díky kterému jsou ve škole démoni ovládající studenty a ostatní zaměstnance Lovecraftovy školy. Atmosféra a příběh byl hutnější a tajemnější, knížka byla víc napínavá i akční (i když to je pořád žádná sláva). Jednou z několika věcí, která mi dost vadila, bylo to, že autor hodně do děje vkládal vsuvky v podobě toho co bylo. Asi to moc nechápete.
Příklad: Robert prohledával školu a Glenn... Bylo to zvláštní: ti dva se donedávna nemohli vystát - započalo vysvětlování, jak se z nich stali super kamarádi. A to mi vadilo. Vhodnější by bylo, kdyby se na začátek stručně napsalo, co se stalo v předchozím díle, podobně jako v Odkazu Dračích Jezdců, než to komponovat do děje. Hrozně mě to potom rozčilovalo.
Jinak ale byl děj vyspělejší, a sem tam se objevil sarkasmus, jenž nebyl trapný, ale pobavil. Rozhodně byl děj Podivných sester lepší a zajímavější než u Šíleného profesora.
Ke stylu psaní nemám žádné výhrady. Četlo se mi to dobře a autor nic neokecával a dlouho nepopisoval (možná za to mohou i ty obrázky). Až na "to co již bylo".
Postavy byly všechny v pohodě, ale pořád mě štval Glenn (i když to bylo lepší než dřív). Nechápu tu jeho zázračnou nápravu během okamžiku ze záporáka v dobráka. Jinak jsem si oblíbil Karinu i Robert nebyl špatný, hlavně potom paní Laviniovou a Warrena. A dvojčata Priceova měly skvěle rozvinuté charaktery. Glenn to ale všechno kazí ( :D ).
Lovecraftova základní škola je dobře vykreslená, zároveň i "ten druhý" svět, svět ve kterém jsou démoni. Svět Tilinghastova zámečku. Prostředí je zvoleno dobře a příběh i kniha celkově do něj zapadá. Proti němu nemám nic co říct.
Zmínit musím taky hlavně obrázky v knize, které jsou udělány a nakresleny fakt hezky a doplňují představy o prostředí, umístěny jsou na správných stránkách ve správných situacích a mnohdy vynahrazují chybějící popis.

Děj

Styl psaní

Postavy

Svět

Celkové hodnocení

Ve zkratce:
Podivné sestry jsou ve spoustě věcí lepší než Šílený profesor. Jsou napínavější, tajemnější a záhadnější, minusy je ale stále Glenn a potom "flashbacky", či jak to nazvat.

Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Fragment
Knihu lze objednat zde 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lory Lory | Web | 17. listopadu 2014 v 19:29 | Reagovat

Tuhle knížku neznám, ale musím uznat, že mě docela zaujala obálka, stejně jako v celku i anotace, ale když jsem si to přečetla podrobněji... no nejspíš by to pro mě asi nebyla ta pravá četba, ale tím nechci a netvrdím, že je ta kniha špatná x)

2 Kate. Kate. | Web | 17. listopadu 2014 v 21:50 | Reagovat

~moc mě nezaujala..://
~čtu trošku něco jiného..

3 Makkakonka Makkakonka | 19. listopadu 2014 v 14:23 | Reagovat

Kniha nepatří mezi ty, které by mne zaujaly. Mám raději jiné témata..
Pěkná recenze :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama