(RC) Saeculum | Chcete aby vás mrazilo v zádech? Saeculum je správná volba.

23. prosince 2014 v 23:58 | Viscovim |  Knížky
Autor: Ursula Poznanski
Originální název: Saeculum
Rok vydání: 2014
Rok vydání originálu: 2011
Počet stran: 480
Žánr: Horor, Thriller, Dobrodružné, Historické
Série: XXX
Překlad: Vladana Hallová

Anotace:
Strávit pět dní v hlubokém lese a zkusit žít jako ve středověku vypadalo jako výborný nápad. Bastian by si však tento zážitek v klidu odpustil. S účastí na výpravě souhlasil jen kvůli své lásce Sandře.
Parta dobrodruhů se vydává na cestu i přesto, že místo, kde chtějí tábořit, bylo kdysi prokleto. Staré povídačky o tom, že kdo do lesa vstoupí, nevrátí se už zpět, nikdo nebere vážně. Během první noci přijde prudká bouře a z tábora zmizí první člen výpravy. Zbydou jen podivné vzkazy vyryté do kůry stromu. Když se ho ostatní vydají hledat, začnou bloudit. Pak se ztratí další z nich…

Jak velkou udělali chybu, když nebrali varování vážně? Nechá je les odejít?


Proč jsem si knihu vybral? Miluji horory a rád se bojím

Obálka

Obálka je ve všech případech stejná. Pouze u naší je přidáno Uprostřed lesů začíná boj o život.... To bych klidně dal pryč, nehodí se mi to tam. Samotná obálka se mi ale líbí moc. Je zvláštní. Ale tajemně zvláštní. Taková, která poměrně sedí svým zpracováním ke knize. Nelze podle obálky říct, jaká kniha bude. Co v knize bude řádit. Mně se líbí.
Jediné co se mi nelíbí je vazba. a) Je to paperback (což já nemusím), b) ty desky jsou až moc papírové... Není to takový ten pevný lesklý papír, ale prostě... obyčejný papír.

Ursula Poznanski je rakouská spisovatelka, dominující svými thrillery pro mladé. Mnohdy je označována za druhého Kinga nebo Kinga v sukních. Knih napsala již spoustu, u nás ale vyšly zatím jen dvě, přičemž první Erebos u nás slavil poměrně velký úspěch. Saeculum je knihou druhou. V lednu 2015 má vyjít další její kniha, která je teď určena čtenářům thrillerů a detektivek s názvem Pět.
Knížka se rozjíždí opravdu pomalu. Ale v tomto případě je to nutné. Musíme se seznámit se všemi účastníky larpu a poznat Bastiana. A, když má kniha bezmála 500 stran, tak se to ztratí. Právě díky tomu seznamování se na samotný larp odjíždí až kolem sté strany.
Ačkoliv se knížka rozjela pomalu, četla se mi více než dobře. Každá postava mi byla sympatická, každá měla svou povahu a svůj charakter, který se u spousty během hry, která se zvrtne změní v základech. I ten Bastianův. Ta změna je tady ale přirozená, takže mi to ani trochu nevadilo. Autorka zvládá skvěle popisy, které nejsou ani krátké ani dlouhé. Vyhovují.
Jak jsem zmínil výše, postavy mi byly sympatické. Charaktery měly vykresleny dobře a skoro každá byla jiná a v každé situaci se chovala jinak. Autorka si s každou postavou pohrála a v průběhu knihy také pohrává, každá zažije šok a její chování se díky tomu úplně změní vůči začátku knihy.
Po odjezdu, ale knížka zrychlila. Nebo jsem možná četl rychleji, protože jsem se těšil na ono první zmizení. A po prvním zmizení začala být kniha opravdu hodně dobrá. Místy byla naprosto psychácká, místy prostě ze stránek čišila beznaděj. Poznanski dostávala postavy do takových situací, ze kterých prostě nevedlo správné řešení. Zvratů bylo v Saeculu opravdu hodně moc. A místy přijemně mrazilo i mne. A jedna část... Na tu jsem se díval s otevřenou pusou. Byla pro tu chvíli naprosto zvrácená a děsivá. I na mně. Ale zvrácenými a děsivými částmi já nepohrdnu. Kdybych měl na knize najít jeden zápor, tak nevím. Nic mě nenapadá.
Místo, ve kterém se postavy vyskytovaly vybrala autorka výborně. Dokázala si v něm moc dobře pohrát s atmosférou a počasím, které posléze ještě více podtrhovalo občasnou beznaděj a bezútěšnou situaci. A navíc, larp na téma středověk odehrávající se daleko v lese je skvěle vymyšlená možnost místa, při které nemohou mít hráči mobily. A ostatní věci, které by mohly pomoci zavolat pomoc.

Děj


Styl psaní


Postavy


Svět


Finální hodnocení

Saeculum si vynáší čistých pět koleček ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jednou větou: Pokud chcete cítit příjemné mrazení v zádech a nechat se napnout, Saeculum je více než skvělá volba.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knihu lze objednat zde | e-kniha

Zdroje obrázků: Fragment | Greenhdwallpaper
Zdroj anotace: Fragment

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Makkakonka Makkakonka | Web | 26. prosince 2014 v 22:44 | Reagovat

Knihu neznám..
Možná proto, že knižní novinky až tak moc nesleduju..

2 DorothyEloni DorothyEloni | E-mail | 18. července 2017 v 23:41 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170718

3 DorothyEloni DorothyEloni | E-mail | 19. července 2017 v 5:07 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170718

4 ArleneSub ArleneSub | E-mail | 22. července 2017 v 23:04 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

5 FlossieAdasy FlossieAdasy | E-mail | 25. července 2017 v 23:31 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170725

6 FlossieAdasy FlossieAdasy | E-mail | 26. července 2017 v 4:59 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

7 ThesisWriting ThesisWriting | E-mail | Web | 26. července 2017 v 12:02 | Reagovat

Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

8 DavidAdady DavidAdady | E-mail | 29. července 2017 v 1:04 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиудалим негативную информацю из  Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

9 MariaMa MariaMa | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 4:59 | Reagovat

Хотели бы разнообразить сексуальную жизнь? Добиться новых ощущений помогут эротические товары

Один из самых распространенных методов достичь невероятных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью легко добиться дополнительной симуляции особо чувствительных зон и точек на теле. Только не пользуйтесь им в одиночку, доверьтесь своему партнеру. Это упрочит вашу эмоциональную и физическую связь и позволит стать более раскованными и открытыми друг с другом.</p>
Также среди игрушек для взрослых распространены наручники, эрекционные кольца, различные стимуляторы и смазки. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь пробовать разные варианты, и вы скоро сможете найти то, что придется по душе вам и партнеру.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вагинальные шарики, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, и прочие игрушки для взрослых вы сможете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

10 CarolynKic CarolynKic | E-mail | 6. srpna 2017 v 0:29 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

11 CarolynKic CarolynKic | E-mail | 6. srpna 2017 v 16:30 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

12 Avia777gype Avia777gype | E-mail | 16. srpna 2017 v 10:48 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

купить авиабилеты дешево аэрофлот
купить авиабилеты дешево онлайн аэрофлот
купить авиабилет москва анапа москва недорого
авиабилеты дешево официальный
авиакомпания s7 купить дешевые авиабилеты официальный сайт

13 Petermak Petermak | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 18:39 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

14 Sandraseabe Sandraseabe | E-mail | 28. srpna 2017 v 21:46 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в Краснодаре и г.Геленджик. Решение любого вопроса по Благоустройству Краснодара и края. Точно в срок

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 8-861-24-123-45
___________________________
благоустройство улиц тюмени
вакансия на благоустройство
благоустройство коряжма телефон
николаевская и.а благоустройство
конкурс на благоустройство прилегающей территории

15 Sandraseabe Sandraseabe | E-mail | 29. srpna 2017 v 22:09 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Крымск. Решение любого вопроса по Благоустройству Краснодара и края. Качественно

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 78612412345
___________________________
дорожное хозяйство и благоустройство пресненский
муп благоустройство г.комсомольск
асфальтирование цены ростов на дону
благоустройство территории в сызрани
благоустройство учет

16 BethanyFxm BethanyFxm | E-mail | Web | 9. října 2017 v 6:07 | Reagovat
17 AlysonPeb AlysonPeb | E-mail | Web | 9. října 2017 v 10:01 | Reagovat

Hey everybody! Lately I have been dealing with a lot of hardships. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramal-gotas-para-que-sirve>interaction</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

18 AlysonYut AlysonYut | E-mail | Web | 11. října 2017 v 18:52 | Reagovat
21 ElvaLvb ElvaLvb | E-mail | 26. prosince 2017 v 17:44 | Reagovat

апрапрапр

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama