Hobit: Bitva pěti armád | Jak dopadla poslední cesta do Středozemě?

7. ledna 2015 v 23:59 | Viscovim |  Filmy a seriály
Tak jo. Je tu třetí Hobit. Třetí díl série, která je pro někoho absolutně zbytečná, pro někoho zase skvělá. Někteří odsuzují Jacksona za to, že dvousetsedmistránkovou knížku zbytečně roztáhnul, někteří že do filmu příliš násilně vecpal romantiku a někteří zase říkají, že je Hobit lepší než Pán prstenů. Tak jak se povedl poslední díl?


Synopse:
"Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel.

Bitva pěti armád je koncem úžasné cesty, která trvala 13 let, obsahuje šest filmů, které se natočily podle 4 knih. Každý film má něco do sebe. Ale přiznejme si, že Hobit na Pána prstenů nemá. Něco mu chybí. Nejlépe se tomu co LOTR má přiblížila Šmakova dračí poušť. A tak když je Bitva pěti armád konec, mělo by to být epické. Velkolepé, když je to konec něčeho tak dlouhého, čekal jsem něco převratného. Vizuálně dokonalý film se skvělým dějem a pořádnou bitvou. Co jsem nakonec dostal?
Začnu postupně.
Pán prstenů mě neuvěřitelně nadchl. U Návratu krále jsem nakonec bulel. Opravdu, každý film byl jedinečný a každý byl perfektní. Pak přišel Hobit. A na toho jsem se těšil hodně. První díl - Neměl jsem vysoké nároky. Přesto mě to moc nenadchlo. Sice byl ten film vizuálně úžasný, ale příběh se vlekl šíleně pomalu. A postrádalo to takový ten LOTRovský feeling. Druhý díl - To co chybělo jedničce bylo ve dvojce. Šmakova dračí poušť se dokonce Pánoví prstenů dokázala přiblížit. Možná tím, že se tam střídala ta dobrodružství. To hlavní - Gandald - Esgaroth - Tauriel s Kilim. Možná lepší akčností. Dvojka mě opravdu nadchla.


No a díky nadšení ze Šmakovy dračí pouště jsem se na závěr fakt těšil. Navíc - reklamní kampaň byla obrovská. Kdy naposledy byla větší? Snad jen u Harryho Pottera. V televizi byly ukázky z filmu pořád, filmové servery upozorňovaly ohledně Hobita na vše a trailer byl v první desítce trailerů s největším počtem shlédnutí roku. Bylo jasné, že bude Hobit filmovou událostí roku. Většina spolužáků byla nadšena. Po Vánocích jsem se na Hobita dostal. 2D s titulky.

A začátek byl úžasný. Drak zaútočil na Esgaroth. Ani ve snu by mě nenapadla taková zkáza, kterou Šmak způsobil. Lidi umírali (i když toho moc vidět nebylo), domy padaly a hořely. Jo, věděl jsem že zrovna nejmenší pustošení to nebude. Ale tohle bylo fakt dobré (a asi jediná část, ve které by se projevovalo 3D). Lepší než dobré. Výborné. To byla jediná část, kdy jsem měl husí kůži. Ne ze strachu, ale že mě to fakt překvapilo. A tak jsem si myslel, že takhle se ponese celý film.


Pak se děj přesunul k Sauronovi, Gandalfovi a Galadriel. A to byla další úžasná část. Napínavá a taková, že jsme se dozvěděli něco z Pána prstenů. A ta atmosféra... Ta atmoséra se mi fakt líbila. Přišlo mi, že se podobně jako druhý díl, tahle scéna přiblížila fakt blízko k Pánovi prstenů. A tak jsem se těšil na tu obrovskou a epickou bitvu.

Nepočítal jsem, kolikrát slovo "War" zaznělo, každopádně odhaduju tak dvacetkrát, než to co je v názvu vůbec začalo. A když se o tom pořád mluví, dokáže to člověka navnadit (nebo odradit (he, třeba slovo škola na konci prázdnin)). A já pořád čekal na bitvu stylu Dvou věží a Návratu krále, a při tom čekání jsem se ani nenudil. Sice se nestalo nic převratného, ale děly se drobnosti, které byly ale příjemné. Přátelství Thorina a Bilba bylo hezké, Tauriel taky a takové to ticho před bouří bylo vystiženo dobře. Když jsem viděl tu hodně velkou spoustu skřetů, kteří byli stvořeni jen a pouze pro účel války těšil jsem se, že umře i někdo, jehož smrt jsem nečekal. Já tyhle zvraty rád.


Když skřeti vběhli do boje bylo to fakt dobrý. Nic dechberoucího, ale rozhodně hezky udělaný. Pak se to ale zvrtlo. Konkrétně od bodu, kdy těch 14 trpaslíků (je jich 14, ne?) vběhlo do bitvy a těch pouhých čtrnáct malých mužíků dokázalo obrátit celý průběh bitvy. Nehledám ve filmech logické chyby, ale tohoto si musel všimnout každý. Když pak několik trpaslíků v čele s Thorinem vyskákalo na kozách pomocí opravdu chabých počítačových triků (tahle scéna se efektně dost nepovedla) po skále na skálu aby skolilo skřeta, cítil jsem, že už to dobré nebude. Následně Bilbo kosil obrovské skřety kameny stylem - jeden kámen = mrtvej obří skřet. A souboj Thorin - Azog byl fakt až moc přetahovaný. Ještě mě dostaly dvě věci. Když Bardův syn zabil hned dva ty pouze pro válku stvořené skřety. To si neporadí s několika otravnými dětmi? A nakonec - Legolas je opravdu superman. Sice mi jako postava nevadil, ale málem jsem se rozesmál když padal do propasti, ale po padajících kamenech kolem vyskákal nahoru a zachránil se. To mě opravdu pobavilo.

A kdybych to měl shrnout. Začátek filmu byl perfektní. Jenže pak se to z dlouho očekávané bitvy pěti armád zvrtlo v bitvu pěti lidí. Nejsilnějším článkem filmu byl asi vztah Tauriel a Kiliho. Scéna kdy SPOILER Kili umřel a Tauriel si uvědomila že to byla opravdová láska KONEC SPOILERU ve mně jako jedna z mála vyvolala nějaké emoce. SPOILER Smrt Thorina mě moc nevzala. KONEC SPOILERU A nakonec konec. Předtím jsem myslel, že se v kině rozbrečím. Protože už žádná Středozemě nebude (ruku na srdce, beztak se k ní Jackson jednou vrátí). Protože je to konec. Ale... nic se nestalo. Nějak mě to nevzalo. Prostě to skončilo. Hm. A to bylo všechno. Myslel jsem, že se rozbulím aspoň při tý závěrečný písničce. Ta je dokonalá a při samotným poslechu mě dojímá. Tady ale převládalo to... zklamání.


Myslím, že kamenem úrazu je to, že to bylo moc dlouhé. A právě proto ve filmu vznikla moc velká vata. A taky to, že to točil částečně pro peníze. Samozřejmě, kdyby nemiloval Středozemi, tak by to asi netočil, ale... Narozdíl od LOTRa, kde je ta láska k tomu světu viditelná, to tady je... nevím. Zarazilo mě to už před filmem. To MP. Předtím jsem myslel, že to má označení 12+, ale oni na to můžou i děti. Proto to bylo moc... mírumilovné. Postavy umíraly bez krve a celkově ve filmu něco jako krev ani nebylo. Jen málo. Nevím. Buď je to opravdu již výše zmíněným důvodem s penězi a nebo na Jacksona prostě studio tlačilo.

Abych furt nekritizoval. Až na pár částí je ten film vizulně úžasný. Tady lze vytknout akorát skákající kozy. Herecké výkony jsou taky dobré. A scénář není kdovíjak špatný. Postavy byly taky skvělé. Nejvíc jsem si oblíbil asi Tauriel (Evangeline Lilly), Bilba (Martin Freeman) a Thorina (Richard Armitage). Ani Bard (Luke Evans) není španý. Nejlepší herecké výkony ale určitě předvádějí tihle tři. A Gandalf (Ian McKellen) s Galadriel (Cate Blanchett). Představitel Thorina, ale zahrál kruťáka poblázněného bohatstvím nejlépe. Z těch pěti jsou ale všichni herci skvělí. Hudba je taky hodně dobrá. Ve všech těchto ohledech je Hobit na jedničku. Ale jako celek to prostě nejede.


Takže tedy finální otázka: Proč dávám takové hodnocení, když je ten film vlastně povedený?
No. Tak hlavně z toho zklamání, které pociťuji ještě teď. A taky protože se ta bitva celkově moc nepovedla (komorní scény se ale Jacksonovi obdivuhodně povedly). Takové hodnocení dávám i kvůli nezvládnutému humoru, kterému jsem se zasmál akorát jednou a postava, která měla trochu rozesmát kino mi vadila. Další snížení je kvůli místy nezvládnutým trikům. Kvůli nelogičnosti. Kvůli nudě. Kvůli tomu, že stačily dva díly (ale to tak půl procenta). Kvůli pár scénám, které jsou ale moc natahované. Ale to zklamání převládá. Objektivně v tomto případě hodnotit nejde. Dávám tedy 65 %. Kdybych měl ale uvést jen zaokrouhlené číslo, přiklonil bych se k sedmdesátce. Já ale nemusím. A 65% mi přijde optimální.
Neradím nikomu, aby na Hobita nešel. Není to kdovíjak špatné. Hobit mi ale udělil jednu lekci. Nečekejte od ničeho mnoho. Může se stát, že vás to může zklamat. Takže od Hobita nečekejte nic a třeba si ho užijete. Ale za vidění to rozhodně stojí. Vždyť to je poslední Středozemě. Poslední kapitola...


Zdroje obrázků: Totalfilm | Moviepilot | Tolkiendrim | TheOneRing
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Makkakonka Makkakonka | Web | 8. ledna 2015 v 17:40 | Reagovat

Recenzi jsem zhltala. Doslova. Souhlasím se scénou Legolase, kterou jsi zde popisoval. Trochu ujetý. Film se mi procentuálně líbil o něco více než tobě. Odlišný názor mám i na předešlé díly..

2 Makkakonka Makkakonka | 9. ledna 2015 v 13:33 | Reagovat
3 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 10. ledna 2015 v 8:31 | Reagovat

Třetí díl jsem ještě neviděla, určitě si ho co nejdříve stáhnu :-) krásná recenze :-)

4 katka219 katka219 | Web | 10. ledna 2015 v 19:33 | Reagovat

Já jsem ještě neviděla ani jeden díl Hobita a jen jednoho Pána prstenů :D Trochu se stydím, ale nějak mě to nechytlo.

5 Viallen Viallen | Web | 11. ledna 2015 v 12:01 | Reagovat

Tak, ja začnem tým, že som na to šla s kamoškou, vošli sme do kina a pýtali si lístky na 2D a titulky. Predavačka nám však oznámila, že práve ča,ktorý sme si vybrali to hrajú len 3D s dabingom. :D Nakoniec to nebolo tak strašné ako sme čakali. Bitky v 3D vypadajú úžasne. Hlavne elfovia, ktorý idú ako hodinky. A ten dabing bol miestami vážne vtipný. Hlavne tie hlasy...
Trochu ma mrzí, že Hobbit nemá taký veľkolepý koniec ako LOTR. To mi chýbalo. Ale v konečnom dôsledku som celkom spokojná.

6 Lory Lory | Web | 11. ledna 2015 v 13:02 | Reagovat

Musím začít s jednou takovou základní poznámkou: nemůžeš srovnávat LOTRa s Hobbitem. Protože LOTR je o něčem úplně jiném a bylo zamýšlené, aby Hobbit byl rozdílný. Můžeme říci, že se nám LOTR líbil více, ale ne, že byl lepší.Jelikož byl jiný. Mě se Bitva Pěti Armád líbila, dokonce mě rozbrečela. Nakonec jsem byla i ráda za to, že byly tři díly. Na někoho možná moc natažené, na mně optimální. Film se mi líbil, humoru sice nebylo na rozdávání, ale ten který byl, byl vydařený. Efekty byly skvělé a scény též. Záleží na názoru člověka, ale mě se líbil a v recenzi, kterou jsem spala, bylo uvedeno myslím něco přes 90%. Záleží na pohledu člověka, já zklamaná nebyla :)

7 eLLen May eLLen May | E-mail | Web | 12. ledna 2015 v 19:43 | Reagovat

Já souhlasím s názorem, že od prvního dílu to mělo spíše sestupnou tendenci, co naplat laťka byla hold příliš vysoko. I tak jsem spokojená, mi co už slavíme cetiny jsme rádi, že Hobit vůbec vzniknul ;-)

8 Lotte Lotte | Web | 12. ledna 2015 v 20:08 | Reagovat

Napsano moc hezky, dekuji za clanek! Mas velmi zajimavy blog a pises moc hezky.. Tak snad nekdy priste, rada se na Tvuj blog zas podivam..

9 ArleneSub ArleneSub | E-mail | 22. července 2017 v 16:22 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170721

10 ArleneSub ArleneSub | E-mail | 22. července 2017 v 21:31 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

11 CarolynKic CarolynKic | E-mail | 6. srpna 2017 v 14:00 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

12 DannyAnnor DannyAnnor | E-mail | Web | 12. srpna 2017 v 6:03 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

13 Avito777seft Avito777seft | E-mail | 16. srpna 2017 v 1:27 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам требуются конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито вещи женские пакетом
регистрация +на авито бесплатная подать объявлений
скидка +на турбо пакеты авито
авито ру бесплатные
авито скидки +на платное размещение

14 Georgeskifs Georgeskifs | E-mail | Web | 24. srpna 2017 v 17:27 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>www mlm food ru, сетевой маркетинг ответы на возражения</a>

15 LarryTaift LarryTaift | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 18:30 | Reagovat

http://thetruthaboutmercedes.com/component/k2/itemlist/user/908197  смотреть кино самый лучший день   смотреть мультфильм война  http://syafanaalami.com/component/k2/itemlist/user/73377

16 MariaMa MariaMa | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 11:38 | Reagovat

Хотите как-то разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться новых ощущений помогут игрушки для взрослых

Один из самых распространенных методов достигнуть ярких ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью просто добиться стимуляции чувствительных зон и точек на теле. Только не пользуйтесь им в одиночестве, доверьтесь своему партнеру. Это упрочит вашу эмоциональную и физическую связь и позволит стать более открытыми и раскованными друг с другом.</p>
Также среди игрушек для взрослых распространены эрекционные кольца, наручники, смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь попробовать разные варианты, и вы непременно сможете найти то, что придется по вкусу вам и партнеру.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>,фаллоиммитаторы, и другие игрушки для взрослых вы можете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

17 BethanyDuy BethanyDuy | E-mail | Web | 7. října 2017 v 7:56 | Reagovat
18 AlysonWug AlysonWug | E-mail | Web | 8. října 2017 v 22:45 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have tons of work to do next week semester. Plus the university exams are coming, it will be a disaster. I am already being anxious maybe I should <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/define-tramadol>source</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

19 AlysonDlh AlysonDlh | E-mail | Web | 11. října 2017 v 13:47 | Reagovat
20 Dol77larcog Dol77larcog | E-mail | 14. října 2017 v 18:15 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

21 BethanyMqw BethanyMqw | 27. října 2017 v 2:33 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrific experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random things and whined about his anxiety. I totally told him to <a href=http://gameflash.vn/profile/80566/carrolrendo.html>here</a> and deal with it.

22 BethanyBrw BethanyBrw | 29. října 2017 v 16:56 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrific experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random things and cried about his anxiety. I totally told him to <a href=https://issuu.com/radamelfalcao4/docs/ativan>site</a> and deal with it.

23 qasput qasput | E-mail | 23. listopadu 2018 v 23:41 | Reagovat

hello all users. i am quas wenkis from mali.

24 DavloNy DavloNy | E-mail | Web | Středa v 10:23 | Reagovat

isle of capri bettendorf ia jobs how to earn money on playstation store casino baton rouge shooter gavin long photo <a href=http://earn-a-lot-of-money-in-a-game.blogspot.com/2018/12/prizes-are-for-everyone.html>here</a> casino fort worth shooting sunday

25 Rictreado Rictreado | E-mail | Web | Čtvrtek v 9:14 | Reagovat

symptoms allergic can cause high blood pressure quorn allergy information <a href=http://these-natural-health.blogspot.com/2018/12/a-very-detailed-article.html>here</a> natural dog allergy remedies for humans

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama